Spolek přátel severské zvěře Aby univerzita byla víc než jen škola.

FAQ

Proč Spolek přátel severské zvěře?

Spolek přátel severské zvěře vznikl jako organizace zastřešující akce Fakulty informatiky a Přírodovědecké fakulty MU pro středoškoláky. V roce 2014 se parta nadšených studentských organizátorů těchto akcí rozhodla spojit v nově vzniknuvší spolek. Jelikož akce, které v té době existovaly, byly hlavně InterLoS, InterSoB a KSI, a navíc byl spolek založen v Norsku, volba severské zvěře byla jasná.

Co se od členů očekává?

Spolek nabízí 2 typy členství:

  1. aktivní,
  2. sympatizující.

Od aktivních členů se očekává, že se během roku aktivně podílí na organizaci alespoň jedné spolkové akce a účastní se valné hromady spolku.

Sympatizující členové se na organizaci akcí podílet nemusí, pouze dostávají informace o dění ve spolku.

Jaké jsou výhody aktivního členství?

  1. Aktivní člen může volit výbor spolku.
  2. Při výslechu či jiné nestandardní situaci má aktivní člen nárok na peřinu nebo věc ekvivalentní.
  3. Aktivní člen si po krátkém proškolení může půjčovat spolkovou lékárničku na osobní akce. (prozatím neschváleno formálně).

Proč se stát členem?

Mohu se připojit, když nestuduji na FI ani na PřF?

Ano, není s tím problém. Máme dokonce i organizátory, kteří studují v zahraničí.

Proč tučňák?

Protože Spojená univerzita severské zvěře přijímá i zahraniční studenty. Právě tak tučňák Karlík přijel na výměnu a natolik se mu to zalíbilo, že už navždy zůstal přítelem veškeré severské zvěře.

Update: nedávný příjezd tučňáka Lose Karlose (titul získaný v Mexiku) se ukázalo, že příběh je daleko komplikovanější a neobejde se bez zrad a pomsty… Chcete-li se dozvědět celý příběh, zeptejte se nějakého zasvěceného člena spolku.

Co víš o euroobalu?!